Останати спортови

Младиот и талентиран Берман потпиша за Хас

Младиот и талентиран Берман потпиша за Хас

Младиот и талентиран 10-годишен британски возач Оливер Берман од следната сезона ќе биде дел од најбрзиот караван на светот откако официјално потпиша договор со американскиот тим Хас.

Бозачот со успех ја помина адемијата на Ферари, а воедно и дебитираше во „црвениот“ болид во Формула 1 шампионатот заменувајќи го Карлос Саинз на Големата награда на Саудиска Арабија откако Шпанецот мораше да замине на итна операција.

To top