Останати спортови

Карлос Алкараз се пласира во четвртфиналето на Вимблдон

Карлос Алкараз се пласира во четвртфиналето на Вимблдон

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се пласира во четвртфиналето на Вимблдон, откако славеше со 3-1 во сетови, односно 6-3, 6-4, 1-6 и 7-5 против Иго Умбер.

Алкараз во четвртфинале ќе се соочи против победникот од мечот меѓу Пол и Баутиста.

 

To top