Останати спортови

Карлос Алкараз го откажа учеството на турнирот во Барселона

Карлос Алкараз го откажа учеството на турнирот во Барселона

Карлос Алкараз нема да се појави на мастерс турнирот во Барселона.Проблем на Алкараз му прави надлактицата на десната рака поради што не може да ја удира топката како што сака.

Младиот шпански тениски ас е бранител на трофејот во Барселона, па со откажувањето ќе загуби 500 бода на АТП листата.

To top