Останати спортови тенис

Ѓорческа не го помина второто коло на фјучрсот во Копер

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа денес е поразена од Дебора Киеса од Италија со 2:0, два пати со по 6:4.

Ѓорческа не го помина второто коло на фјучрсот во Копер

Ова беше меч од второто коло на ИТФ фјучрс турнир Копер W75 за награден фонд 60.000 долари.

Ѓорческа денес на истиот турнир во Словенија ќе игра и меч во двојки заедно со Андреа Миту од Романија. Нивни противнички во четвртфиналето ќе бидат Ивана Севестова од Чешка и Анастасија Константиновна Соболева од Украина.

To top