Останати спортови Возачот на Ферари најбрз

Ф1: Пол позиција за Шарл Леклер во Лас Вегас

Ф1: Пол позиција за Шарл Леклер во Лас Вегас

Возачот на „Ферари“, Шарл Леклер ја освои пол позицијата во квалификациите за трката во Лас Вегас (САД), претпоследна сезонава во Формула 1 шампионатот.

За Леклер ова е петта пол позиција оваа година, втор ќе стартува Карлос Саинц Јуниор од „Ферари“, а трет шампионот Макс Ферстапен од „Ред Бул“.

To top