Останати спортови повреда

Алкараз се повлече од турнирот во Монте Карло

„Тренирав во Монте Карло и се обидував до последен момент да се заздравам, но тоа не беше можно и морав да се повлечам“, напиша Алкараз на социјалната мрежа Икс.

Алкараз се повлече од турнирот во Монте Карло

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз денеска објави дека се повлекува од Мастерсот во Монте Карло поради повреда на мускулот на десната подлактница.

„Тренирав во Монте Карло и се обидував до последен момент да се заздравам, но тоа не беше можно и морав да се повлечам“, напиша Алкараз на социјалната мрежа Икс.

Алкараз во второто коло требаше да игра против Канаѓанецот Феликс Огер-Алиасим.

Шпанецот поради повреда го пропушти и минатогодишниот Мастерс во Монте Карло.

To top