Кошарка

Вил Клајбурн си заминува од Анадолу Ефес

Вил Клајбурн си заминува од Анадолу Ефес

По истекот на договорот со Анад, Клајбурн стана слободен агент и може по своја волја да си одбере нова средина за продолжението од кариеата.

Минатата сезона во дресот на Ефес искусниот ас бележеше просек од 15,2 поени, 5,2 скока, 2,1 асистенција и по една украдена топка на натпревар.

.Се очекува и во следната сезона Вил Клајбурн да си најде клуб кој ќе игра во Евролигата

To top