Кошарка

Србија со Никола Јокиќ на ОИ во Париз

Србија со Никола Јокиќ на ОИ во Париз

Никола Јокиќ летово ќе игра за Србија на ОИ во Париз. Оваа информација ја потврди Кошаркарската федерација на Србија која го објави списокот на кошаркари повикани од селекторот Светислав Пешиќ.

„Јокиќ имаше намера да игра во Париз, само сакаше доволно време за одмор од напорната сезона во НБА лигата. Му требаше мир и отиде со семејството и пријателите да се одмори. Денеска го извести селекторот дека одлучил и сака да игр на ЛОИ“, пишуваат српските медиуми.

Србија го освои среброто на Светското првенство минатото лето, а во тимот го немаше Јокиќ.

To top