Кошарка

Се распаѓа Виртус Болоња

Се распаѓа Виртус Болоња

Спонзорот „Сегафредо“ најави повлекување на крајот на сезоната, а дека ситуација воопшто не е идеална говори и турскиот стратег од редовите на шампионот Панатинаикос, Ергин Атаман кој откри дека агентите веќе ги нудат кошаркарите на останатите клубови.

To top