Кошарка

Се повреди Јанис Адетокумбо

Се повреди Јанис Адетокумбо

Беа направени медицински прегледи кои покажаа дека грчкиот кошаркар избегнал посериозна повреда и не ја оштетил Ахиловата тетива.

Но, без разлика и во таква ситуација повторно го чека пауза.

Најавите се дека ќе биде надвор од терените од две до четири недели. Најголемиот проблем за Милвоки е што ќе го пропушти стартот на плеј-офот кој стартува за десет дена.

To top