Кошарка кошарка

Официјално: Кевин Пантер замина од Партизан

Српскиот кошаркарски гигант Партизан соопшти дека се разделил со миленикот на „Гробари“, Кевин Пантер.

Официјално: Кевин Пантер замина од Партизан

Српскиот кошаркарски гигант Партизан соопшти дека се разделил со миленикот на „Гробари“, Кевин Пантер.

Пантер по три сезони си замина од Партизан, а за неговиот потпис во моментов се борат Барселона и Макаби.

„По три незаборавни сезони, Пантер летово замина од Партизан. Кошаркарот и клубот постигнаа договор за разделба. Еден од најдобрите играчи на клубот во последните три години засекогаш ќе остане дел од нашето семејство“, соопшти Партизан.

To top