Кошарка

Ник Калатес од наредната сезона во Монако

Ник Калатес од наредната сезона во Монако

Само ден по поразот на неговиот Фенербахче во полуфиналето на Евролигата, специјализираниот кошаркарски портал „BeBasket“ ја пренесе веста дека Ник Калатес заминува од Истанбул и се сели во Монако.

Поранешниот грчки репрезентативец, како што додава истиот извор, нема да го продолжи договорот со турскиот гигант бидејќи добил понуда од клубот на српскиот тренер Саша Обрадовиќ, Монако.

To top