Кошарка

Најдоброто на едно место: Акциите и мајсториите кои го одбележаа НБА финалето (ВИДЕО)

Најдоброто на едно место: Акциите и мајсториите кои го одбележаа НБА финалето (ВИДЕО)

Ова за Бостон Селтикс беше 18. пехар во историјата со што испиша историја, стана најтрофеен клуб, организација или поточно сега се осамени на врвот, првата позиција која повеќе не ја делат со лутиот ривал Лос Анџелес Лејкерс.

Низ петте битки имаше што да се види, одлични потези, мајстории, атракции, магии на актерите на теренот, па од НБА лигата направија еден посебен хајлајтс, вистинско уживање за сите фанови.

 

To top