Кошарка

Младите кошаркари загубија од Црна Гора на првиот тест во Подгорица

Младите кошаркари загубија од Црна Гора на првиот тест во Подгорица

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години доживеа пораз од Црна Гора од 66:55 на првиот тест во Подгорица.

Избраниците на селекторот Смилковски имаа добри и лоши минути на овој дуел, но се боревме низ целиот натпревар што е позитивно за прва контрола во овие подготовки за Европското првенство-Дивизијата „А“ во Гдиња.

Најефикасен наш играч беше Стојаноски со 15 кошеви, а двоцифрен беше уште Бошалески со 11 кошеви.

 

To top