Кошарка

Марио Белинели и наредната сезона ќе биде дел Виртус Болоња

Марио Белинели и наредната сезона ќе биде дел Виртус Болоња

Марко Белинели и во следната сезона ќе го носи дресот на Виртус Болоња откако постигна договор со раководството на клубот за активирање на клаузулата за продолжување на соработката.

Тоа воедно на 38-годишникот му носи и побогат договор согласно со договорот што значи и дека ќе биде еден од најплатените кошаркари во „црно-белите“ редови.

И покрај сериозната годишна возраст, Белинели изминатата сезона блескаше во дресот на Болоња бележејќи просек од 14.1 поен, 1.7 скокови и 1.7 асистенции по натпревар.

To top