Кошарка

КФСМ го казни Работнички со 2.000 евра

КФСМ го казни Работнички со 2.000 евра

Кошаркарската федерација на Македонија во најновиот билтен ги објави казните кои што ги добија македонските тимови по првите два натпревари од плеј-офот.

Најлошо помина Работнички кој се на се ќе треба да плати 116.000 денари. Оваа сума е по повеќе основи, а највеќе се казните кон навивачите поради плукање кон официјалните лица, навредливо навивање и фрлање тврди предмети на теренот.

Казнет е и Чаир кој ќе мора да плати 39.600 денари.

To top