Кошарка НБА

Формирани двојките за плејоф и плејин во НБА

Плејин турнирот ќе се одржи од 16 до 19 април. Плејофот започнува на 20 април.

Формирани двојките за плејоф и плејин во НБА

Во НБА-лигата, врз основа на резултатите од регуларниот дел од сезоната, одредени се сите плејоф и плејин парови.

Западна конференција плејин:
Њу Орлеанс (7 место) – Лејкерс (8 место)
Сакраменто (9) – Голден Стејт (10)

Прво коло плејоф:
Оклахома (1) – плејин тим
Денвер (2) – плејин тим
Минесота (3) – Феникс (6)
Клиперс (4) – Далас (5)

Источна конференција плејин:
Филаделфија (7 место) – Мајами (8)
Чикаго (9) – Атланта (10)

Прво коло плејоф:
Бостон (1) – плејин тим
Њујорк (2) – плејин тим
Милвоки (3) – Индијана (6)
Кливленд (4) – Орландо (5).

Плејин турнирот ќе се одржи од 16 до 19 април. Плејофот започнува на 20 април.

Поврзани теми

To top