Кошарка

Белград повторно ќе се кандидира за Ф4 во Евролигата

Белград повторно ќе се кандидира за Ф4 во Евролигата

По добивањето на организацијата на завршниот турнир од Лигата на шампионите на ФИБА, Белград реши да се пријави за реорганизација на завршниот турнир во Евролигата.

Веќе се шпекулира дека Србите ќе имаат голем конкурент во Абу Даби, кој од следната сезона добива клуб во Еврокупот и АБА лигата.

Белград беше организатор на фајнл-фор турнирите и во 2018 и во 2022 година.

To top