Фудбал

Златан Ибрахимовиќ започнува тренерска кариера

Златан Ибрахимовиќ започнува тренерска кариера

Поранешниот шведски репрезентативец, Златан Ибрахимовиќ, многу скоро може да започне и тренерска кариера.

Тој на крајот од минатата сезона и официјално ја заврши играчката кариера и во дресот на Милан, клубот каде што сега треба да ја започне и тренерската кариера.

“Црвено-црните“ од Милано во сезоната тргнаа со амбиции да ја освојат титулата и добро им одеше, но ги зафати криза, а прва жртва ќе биде тренерот Стефано Пиоли, кој има ултиматум од раководството на клубот и ќе мора да победи во среда на гостувањето кај Њукасл во Лигата на шампионите.

To top