Фудбал

Жиру суспендиран на два натпревари

Жиру суспендиран на два натпревари

Милан во следните два натпревари нема да може да смета на својот најдобар стрелец Оливие Жиру.

Фрацузинот доби црвен картон во финишот на мечот против Лече поради навреди кон судијата.

Дисциплинската комисија на Серија А денес му одреди суспензија на два меча, па ќе ги пропушти натпреварите со Фиорентина и Фросиноне.

Ова е додатен проблем за тренерот Пиоли, бидејќи тимот е во резултатска криза, а Жиру е еден од најдобрите поединци.

foto: insatagram/ACMilan

To top