Фудбал

Украинците по поразот од Романија се степале во соблекувалната

Украинците по поразот од Романија се степале во соблекувалната

Германскиот весник „Билд“, објави дека по натпреварот на ЕП помеѓу Украина и Романија настанал вистински хаос во соблекувалната на Украинците.

Репрезентативците најпдвин не му дозволиле на селекторот Ребров да влезе во солекувалната, со образложение дека ќе одржат состанок.

Сосоатнокот го свикале Зинченко и Лунин. Токму на Лунин му се нафрлиле соиграчите, па вербалниот конфлит ескалилар во физичка пресметка.

 

To top