Фудбал

Тренерот на Лече со глава го удри напаѓачот на Верона (ВИДЕО)

Тренерот на Лече со глава го удри напаѓачот на Верона (ВИДЕО)

Финишот на мечот меѓу Лече и Верона во Серија А (0:1) го одбележа катастрофалниот потеф на тренерот на домашниот тим Роберто Д’Аверса.

По последниот свиреж на судијата, тренерот се упати кон противничкиот напаѓач Томас Анри и го удри со глава по вилицата. Д’Аверса доби сериозни критики на социјалните мрежи поради срамниот потег, а се очекува да биде казнет од страна на Дисциплинската комисија.

Тензичен меч во борбата за опстанок.

To top