Фудбал

Симоне Инѕаги е прогласен за најдобар тренер во Серија А

Симоне Инѕаги е прогласен за најдобар тренер во Серија А

Тренерот на италијанскиот шампион Интер Симоне Инѕаги, е прогласен за најдобар помеѓу тренерите во Серија А оваа сезона.

На едно коло до крајот на првенството, екипата на Интер има дури 19 поени предност пред второпласираниот Милан.

Инѕаги во својата тренерска кариера, освен во Интер, ги предводеше и Лацио.

To top