Фудбал

Рафаел Варан се враќа во Франција

Рафаел Варан се враќа во Франција

Рафаел Варан по завршувањето на сезоната ќе го напушти Манчестер Јунајтед и ќе с еврати во својата татковина. Според информациите од Франција, Ленс се споменува како следен клуб во неговата кариера.

Варан ја започна својата професионална кариера токму во Ленс, каде играше до 2011 година пред да потпише со Реал Мадрид.„

„Имавме интересни разговори и самиот Варан рече дека ќе размисли, ќе видиме што ќе се случи“, изјави 53-годишниот тренер на тимот на Ленс, Франк Хајсе.

To top