Фудбал

Поранешен играч на Манчестер Јунајтед стана селектор на Ирска

Поранешен играч на Манчестер Јунајтед стана селектор на Ирска

Џон О’Шеј е назначен за привремен селектор на Република Ирска и ќе ја води репрезентацијата на пријателските натпревари во март.

Џон О’Шеј кој цели 12 години беше член на Манчестер јунајтед и важеше за голем работник кој може да игра на секоја позиција од теренот, стана селектор на Република Ирска.

Тој ќе ја води репрезентацијата на пријателските мечеви против Белгија и Швајцарија во март, а потоа ќе биде одлучено дали ќе продолжи да ја извршува функцијата.

To top