Фудбал

ПМФЛ: Шкендија и Врера сигурни, Македонија ЃП го изненади Гостивар

ПМФЛ: Шкендија и Врера сигурни, Македонија ЃП го изненади Гостивар

Од натпреварите кои се одиграа денес во ПМФЛ изненадување приреди Македонија ЃП која го совлада Гостивар на гостински терен.

Резултати на денешните натпревара од 25. коло на Првата македонска фудбалска лига:

Брера Струмица – Работнички 2:1

Гостивар – Македонија ЃП 1:4

Шкендија – Брегалница 4:1

Струга ТЛ – Воска Спорт 3:1.

Вчера:

Шкупи – Вардар 3:0

Тиквеш – Силекс 1:1.

Табела: Струга 54 бодови, Шкупи 51, Шкендија 48, Силекс 36, Тиквеш 33, Гостивар 32, Брера 30, Работнички 27, Воска 27, Вардар 26, Македонија ЃП 24, Брегалница 22.

To top