Фудбал

Пикси: Мора да бидеме горди на ваков меч кој го одигравме

Пикси: Мора да бидеме горди на ваков меч кој го одигравме

Драган Стојковиќ Пикси најавуваше офанзивна игра на српскиот национален тим, па затоа изненадувачки беше тоталната дефанзива од стартот, кога „гордиот албион“ целосно доминираше на теренот и успеа да го постигне единствениот гол преку Белингем.

To top