Фудбал

Наполи се договори со Антонио Конте

Наполи се договори со Антонио Конте

Антонио Конте се договори со претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, пренесува „Калчомеркато“.

Медиумите додаваат дека Конте на крајот ќе потпише тригодишен договор со Наполи и ќе добие 7 милиони евра.

Изданието оди уште подалеку, тврдејќи дека Наполи сака да ја финализира зделката и да го претстават поранешниот тренер на Интер и Јувентус веќе следната недела.

 

To top