Фудбал

Милан подготвува трансфер на Шешко

Милан подготвува трансфер на Шешко

Фудбалерот Бенјамин Шешко подготвува трансфер во Милан, пишува „Газета дело Спорт“.

20-годишниот Словенец е на рададот на „росонерите“ подолго време, па во финишот на сезоната преставници на миланскиот гигант се во интензивни преговори со неговиот агент.

Од Милан сметаат дека трошоците за неговиот трансфер се прифатливи, со оглед на тоа што клаузулата од 50 милиони евра за раскин на неговиот договор со Германците е реална.

Трансферот го одобри и советникот на Милан, Златан Ибрахимовиќ

To top