Фудбал

Милан и Вест Хем во трка за потпис ист тренер

Милан и Вест Хем во трка за потпис ист тренер

Двата клуба повторно се интересираат за ист стратег и можно е да водат нова битка со воведни преговори, а во случајот станува збор за Паоло Фонсека кој ќе биде слободен агент од ова лето.

Италијанските медиуми откриваат дека „росонерите“ се свртеле кон Португалецот и веќе отпочнале воведни преговори со него, но истото го има направено и Вест Хем кој бара алтернативи за Рубен Аморим, иако веќе одработи и официјален состанок со актуелниот тренер на Спортинг Лисабон.

 

To top