Фудбал еуро 2024

Мбапе ќе игра со скршен нос. Неговата шега на Твитер има 13 милиони прегледи

Килијан Мбапе нема да мора да оди на операција откако го скрши носот на мечот против Австрија, прв за Франција на Европското првенство.

Мбапе ќе игра со скршен нос. Неговата шега на Твитер има 13 милиони прегледи

Килијан Мбапе нема да мора да оди на операција откако го скрши носот на мечот против Австрија, прв за Франција на Европското првенство.

Да потсетиме, 25-годишниот напаѓач се повреди во дуелот со Кевин Данс и мораше да ја напушти играта пред крајот на натпреварот.

Иако првичните прогнози сугерираа дека тој е под знак прашалник за остатокот од турнирот, вестите од Франција велат дека е можно, иако не е веројатно, тој да се појави уште на натпреварот во петок против Холандија.

Ова го пишува RMC Sport и додава дека Мбапе бил на преглед во болница во Дизелдорф и било потврдено дека не му е потребна операција. Мбапе најверојатно ќе го пропушти следниот натпревар на националниот тим, кој ќе се врати на последниот од групната фаза против Полска следниот вторник.

Се очекува тој да настапи со заштитна маска на лицето. Тој самиот го навести тоа откако им се обрати на своите фанови на X (поранешен Твитер) со прашање комплетно маски и емотикони за олеснување. „Идеи за маска? ги праша своите следбеници. Неговата порака беше објавена непосредно пред 01:30 часот, а сега собра над 13 милиони прегледи.

To top