Фудбал

Касемиро и Варан се враќаат во Мадрид

Касемиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер Јунајтед и се спреми да го напуштат клубот.

Двајцата не се во добри односи со тренерот Тен Хаг и жалат што го напуштија Реал Мадрид, а и Јунајтед е спремен да ги пушти на крајот на сезоната.

Англиските медиуми пишуваат дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез размислува да ги врати на „Сантиаго Бернабеу“.

Перез сака да ги врати во клубот затоа што му се потребни искусни фудбалери кои ќе им помогнат на младите да се прилагодат подобро во тимот.

To top