Фудбал

Карагер и Невил децидни дека немало пенал за Англија

Карагер и Невил децидни дека немало пенал за Англија

Бурни реакции има во јавноста по пеналот кој го доби Англија на мечот со Холандија.

Контакт помеѓу Кејн и Дамфрис дефинитивно имаше, но дојде откако англискиот голгетер шутираше.

Судијата Феликс Цвајер по прегледувањето на снимката одлучи дека сепак има елементи за пенал.

Мислењата во јавноста се поделени, а поранешните англиски репрезентативци Џејми Карагер и Геро Невил беа јасни во својата анализа дека немало елементи за пенал.

„Ова никогаш не е пенал“, објави Џејми Карагер.

Со Карагер се согласува и Гери Невил:

„Апсолутна срамота, како дефанзивец морам да го кажам тоа“.

To top