Фудбал

Интер го продолжи догворот со Николо Барела

Интер го продолжи догворот со Николо Барела

Италијанскиот гигант сака да го задржи што подолго и му спреми нов договор до 2029 година.

Барела важи за еден од најдобрите играчи за врска во Серија А и е мета на многу европски гиганти, па поради тоа Интер брза со новиот договор.

Одличниот играч за врска моментално има договор до 2026 година, но наскоро ќе стави потпис на договор до 2029 година.

Медиумите тврдат дека двете страни се блиску до договор и Барела ќе добие значително зголемување на платата.

To top