Фудбал копа америка

Емотивна сцена по хаосот: Нуњез го тешеше исплашеното синче (ВИДЕО)

Крајот на натпреварот помеѓу Уругвај и Колумбија донесе многу инциденти и голем хаос, а фудбалерите на Уругвај влегоа во пресметка со навивачите.

Емотивна сцена по хаосот: Нуњез го тешеше исплашеното синче (ВИДЕО)

Крајот на натпреварот помеѓу Уругвај и Колумбија донесе многу инциденти и голем хаос, а фудбалерите на Уругвај влегоа во пресметка со навивачите.

Колумбија успеа да се пласира во финалето, иако играше со играч помалку цело второт полувреме.

Уругвајските фудбалери влегоа во пресметка со навивачите поради напад кон нивните семејства, а најжесток во тие моменти беше фудбалерот на Ливерпул Дарвин Нуњез.

По инцидентите Нуњез беше снимен од камерите и како теши своето синче.

To top