Фудбал шпанија

Ѕвезда на Реал Мадрид објави иронична порака откако не го повикаа на ЕП 2024

Шпанскиот селектор Луис де ла Фуенте го соопшти списокот со повикани фудбалери, а на него немаше место за играчот на Реал Мадрид, Лукас Васкез.

Ѕвезда на Реал Мадрид објави иронична порака откако не го повикаа на ЕП 2024

Шпанскиот селектор Луис де ла Фуенте го соопшти списокот со повикани фудбалери, а на него немаше место за играчот на Реал Мадрид, Лукас Васкез.

Васкез не доби шанса како замена за десната бековска позиција, па поради тоа објави иронична порака.

Фудбалерот на „кралевите“ преку социјалните мрежи испрати иронични емотикони со насмевки, но потоа ја избриша објавата.

To top