Фудбал

Дидие Дешамп останува селектор на Франција

Дидие Дешамп останува селектор на Франција

Дидие Дешамп ќе остане на чело на француската репрезентација и покрај вчерашниот неуспех и елиминацијата во полуфиналето од ЕВРО 2024.

Тоа го потврди и првиот човек на Фудбалската Федерација на Франција, Филип Диало, јасно ставајќи до знаење дека Дешамп нема да добие отказ и ќе го одработи остатокот од својот договор, заклучно со СП 2026.

To top