Фудбал

Дешамп: Победа на старт на ЕП е добра работа

Дешамп: Победа на старт на ЕП е добра работа

Селекторот на француската фудбалска репрезентација, Дидие Дешамп, со измешани чувства го заврши натпреварот против Австрија.

Сите натпревари на првенството се тешки. Можевме да одиграме подобро офанзивно, но многу е добро да се започне големо натпреварување со победа. Тоа нека си стане навика, која треба да ја задржите. Очигледно е дека имаме квалитет, талент, но играчите знаат дека мора да бидат подобри во играта без топка“, рече Дешамп.

To top