Фудбал

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Тренерот на Барселона Чави го сподели своето мислење за неговото заминување од клубот.

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Тренерот на Барселона Чави го сподели своето мислење за неговото заминување од клубот.

– Сакав да останам, но ми рекоа дека не можам. Изгледа уште од првиот ден се што кажав предизвика земјотрес. Навистина не знам зошто, ги цитира новинарот Фабрицио Романо зборовите на Чави.

На 24 мај Барселона објави дека 44-годишниот Чави ќе ја напушти функцијата. Се очекува неговото место да го заземе германскиот специјалист Ханс Флик.

Каталонците го освоија второто место во шпанското првенство со 85 бодови. Заостатокот од Реал Мадрид беше 10 бода.

To top