Фудбал

Англија доаѓа во Скопје со најсилен состав против Македонија (ФОТО)

Англија доаѓа во Скопје со најсилен состав против Македонија (ФОТО)

Селекторот на англиската репрезентација, Герет Саугејт, го објави списокот на повикани фудбалери кои ќе конкурираат за настап на претстојните квалификациски натпревари против Малта и Македонија.

„Трите лава“ веќе обезбедија „виза“ за Европското првенство догодина, но и покрај тоа, важат за големи фаворити против двата ривала. Сигурно е дека победа над Малта малку би ја „растоварила“

Англија пред гостувањето во Скопје, но Саутгејт најавува пожртвувана игра и вистински пристап кон предизвиците.

 

To top