ТВ и Филм смртта настапила пред неколку недели

Филмски продуцент пронајден мртов во парк во Рим: Го барале 2 месеци, оставил само една трага

За него не се знаеше ништо, а последен пат го видела сопругата.

Филмски продуцент пронајден мртов во парк во Рим: Го барале 2 месеци, оставил само една трага

Филмскиот продуцент Филип Рогоски (56) е пронајден мртов.

Како што пренесува „Дејли мејл“, безживотното тело на продуцентот го пронашол случаен минувач во неделата во Рим, со пластична кеса крај лицето.

Полицијата повикала форензичари да го утврдат неговиот идентитет, бидејќи бил пронајден без документи.

Според првите информации на властите, смртта настапила пред неколку недели, пренесува „Ла Република“.

Два месеци ништо не се знаело за Филип, а полицијата го барала.

Рогоски последен пат го видела неговата сопруга Сара на 29 јануари кога го замолила да го фрли ѓубрето од нивниот стан во Рим.

Зад себе оставил само една трага. Една недела откако исчезна, неговите панталони беа пронајдени уредно поставени на улица.

To top