Познати

РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ БРАЌАТА ЌЕ БИДЕ ПОМАЛКУ ОД ЕДНА ГОДИНА: Вељко откри кога ќе се роди неговиот трет син, Богдана веќе има стомак до заби (ФОТО)

РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ БРАЌАТА ЌЕ БИДЕ ПОМАЛКУ ОД ЕДНА ГОДИНА: Вељко откри кога ќе се роди неговиот трет син, Богдана веќе има стомак до заби (ФОТО)

Синот на најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко и неговата сопруга Богдана го очекуваат третото дете, синот, кој ќе го именуваат Илијан.

Гордата мајка на Богдан се придржува до сите совети кои и ги дале лекарите, па овој пат била под контрола заедно со сопругот.

Двојката оди заедно на редовни контроли и прегледи, а Вељко неодамна откри дека радосниот момент на породување ќе се случи во април. Интересно е што во април се роди и нивниот помал син Крстан, што значи дека разликата меѓу браќата ќе биде многу мала, можеби и помалку од една година.

Богдана и Вељко се сликаа со персоналот на клиниката, а на нивните лица имаше насмевка.

Да потсетиме, Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга имаат два сина – Жељко и Крстан, а наскоро ќе добијат и трет син кој ќе го именуваат Илијан.

To top