Познати

ПОПУЛАРНАТА АКТЕРКА СООПШТИ ДЕКА Е ПОДГОТВЕНА ДА ЗАМИНЕ ОД ОВОЈ СВЕТ: Го продала имотот за да и олесни на нејзината мајка откако ќе ја нема!

ПОПУЛАРНАТА АКТЕРКА СООПШТИ ДЕКА Е ПОДГОТВЕНА ДА ЗАМИНЕ ОД ОВОЈ СВЕТ: Го продала имотот за да и олесни на нејзината мајка откако ќе ја нема!

Актерката Шенон Доерти, ѕвездата на сериите „Маѓепснички“ и „Беверли Хилс“, како што изјави во подкастот „Да бидеме на чисто“, се подготвува за смртта.

Шенон Доерти со години се бори со напреднат карцином на дојка, а сега откри дека се ослободува од своите работи за да ѝ олесни на својата мајка Роуз.

-Мој приоритет во моментов е мајка ми. Знам дека ќе ѝ биде тешко ако умрам пред неа. Бидејќи ќе ѝ биде тешко, сакам да ѝ ги олеснам работите. Не сакам таа да ги има еден куп работи со кои треба да се занимава по мојата смрт. Не сакам да има четири магацини полни со мебел, објасни Доерти.

Затоа таа веќе почна да ги разгледува сите свои работи со план да ги донира или продаде доколку се работи за антиквитети што ги собира со години. Таа неодамна се упати до нејзиниот дом во Тенеси за да се спакува откако одлучи да се откаже од својот сон да живее на имотот и да посвои коњи.

-Значи, бевме во Тенеси и се пакував. Беше многу тешко и многу емотивно затоа што се чувствував како да се откажувам од мојот сон да го изградам тој имот, да изградам куќа за мене и куќа за мајка ми и потоа да го проширам со штала, објасни таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LetsBeClearPod (@letsbeclearpod)

-Се спакував и почнав да плачам. Се чувствував како да се откажувам од мојот сон. Што значеше тоа за мене? Дали значеше дека се откажувам од животот? Мајка ми ми велеше дека не морам да го правам тоа, ѝ реков – морам“, низ солзи рече таа.

Сега вели дека тоа ѝ донело мир и ја натерало да сфати дека не мора очајно да се држи до предметите за да продолжи да живее.

-Можам да им помагам на коњите дури и без имотот“, вели актерката.

Таа објасни дека напуштањето на имотот и работите ѝ помага „да остави почиста и полесна транзиција за семејството“.

Најнови вести од Познати

To top