Познати семејството се проширува

ПЕТАР ГРАШО ГО ОТКРИ ПОЛОТ ​​НА ВТОРОТО БЕБЕ: Еве што очекуваат пејачот и 14 години помладата сопруга!

ПЕТАР ГРАШО ГО ОТКРИ ПОЛОТ ​​НА ВТОРОТО БЕБЕ: Еве што очекуваат пејачот и 14 години помладата сопруга!

Популарниот пејач Петар Грашо наскоро ќе добие второ дете со својата партнерка Хана Хуљиќ, која е 14 години помлада од него. По девојчето Алба, двојката неодамна откри дека овој пат очекуваат момче. Хана неодамна во една емисија го покажа трудничкиот стомак и на тој начин ја потврди среќната вест.

Петар Грашо откри дека Хана се чувствува како „секоја трудница“, посочувајќи ги нејзините слатки промени во расположението и вкусот за време на бременоста.

– Како е Хана? Како и секоја трудница. Еден ден сака кроасани, друг ден не сака кроасани. Потоа еден ден мојот парфем мириса одлично, следниот ден е ужасен. Претпоставувам дека така треба, во ред е – изјавил пејачот, пренесува Indexmagazin.hr.

По раѓањето на нивната ќерка Алба, Петар Грашо и Хана Хуљиќ со нетрпение и радост го очекуваат доаѓањето на новиот член на семејството. Ова сигурно ќе биде посебна возбуда со оглед на тоа што овојпат ќе добијат син, што дополнително ќе ја збогати нивната семејна динамика.

Оваа среќна вест за бременоста и откривањето на полот на бебето израдува многу обожаватели на оваа популарна двојка. Нивната отвореност и искреност за бременоста и семејните радости придонесуваат за симпатиите на јавноста кон нив.

Со оглед на тоа што Петар Грашо по втор пат ќе стане татко, неговите обожаватели со нетрпение ја очекуваат веста за доаѓањето на нивниот син на светот и им посакуваат многу среќа во овој посебен период од нивниот живот.

To top