Познати дуо

ФОТО: Кој вели дека пијанистите не се секси: Ако неговото тело и насмевка не ви го одзема здивот, тогаш слушнете како пее и свири

Доколку неговото тело и провокативни фотографии не ви го одземаа здивот почекајте да го слушнете неговиот талент.

ФОТО: Кој вели дека пијанистите не се секси: Ако неговото тело и насмевка не ви го одзема здивот, тогаш слушнете како пее и свири

Доколку неговото тело и провокативни фотографии не ви го одземаа здивот почекајте да го слушнете неговиот талент.

25-годишниот Игор Крстиќ, пијанист, композитор, пејач и магистер по архитектура кој се определи музиката да му биде работа, од неодамна почна да свири заедно со познатата ТикТокерка, Софија Сибиновиќ, а на социјалните мрежи попозната како Харп Лејди.

Имено, Игор неодамна беше ангажиран во проектот „Артефакт“ на белградскиот театар, а во меѓувреме не запре со настапите со познатата инфлуенсерка.

Таа на харфа, а тој на пијано, со недели настапуваат како дупто „Blue Moon“.

Игор и Софија се прифатени од јавноста, а многумина ќе кажат дека звукот кој излага од нивните инструменти е „магичен“.

To top