Познати Од скромност до луксуз

Денес е пејач кој заработува милиони, а еве што некогаш работел Слоба Радановиќ

Тој е горд на сето тоа што го работел пред да стане пејач.

Денес е пејач кој заработува милиони, а еве што некогаш работел Слоба Радановиќ

Сите знаат дека патот на Слоба Радановиќ до славата беше трнлив и долг, па неговото учество во „Пинкови ѕвезди“ и „Ѕвезди на Гранд“ не му помогна да го добие заслуженото место во шоуто.

Меѓутоа, реалното шоу го направи своето, а сите се сетија на името на младиот пејач. Слоба еднаш откри дека неговата прва работа нема врска со музика.

-Додека не се занимавав со музика, работев како дете во обезбедување, изјави еднаш Радановиќ.

Тој е горд на сето тоа што го работел пред да стане пејач.

-Како мал берев цреши и јаболка за џепарлак, растоварав камиони со цемент и јаглен, цел ден се дружев со лимари на лимениот покрив, на плус 40 степени и влечев лимени плочи и цигли, откри пејачот.

Да потсетиме, Слоба Радановиќ со сопругата Јелена во февруари годинава доби син, а наследникот го доби името Дамјан. Освен тоа, пејачот пред извесно време купил и луксузна куќа во Вишњичка бања која заедно со сопругата Јелена ја украсиле по нивен вкус, а за неа наводно платил дури 500.000 евра.

To top