Храна и Пијалаци префкусно

Смути кое на празен стомак може да ви помогне да ги изгубите килограмите побрзо

Можете да ги комбинирате состојките

Смути кое на празен стомак може да ви помогне да ги изгубите килограмите побрзо

На многу луѓе губењето на вишокот килограми им изгледа како невозможна мисија, па затоа многу брзо се откажуваат од процесот.

Потребна е силна волја,но и промена на исхраната.Според нутриционистите,постојат намирници кои освен што го забрзуваат метаболизмот,можат да ви помогнат и да ги намалите килограмите.Станува збор за четири состојки,пишува “Express“,а рецептот е погоден дури и за почетници.

Тоа е зелено смути кое го балансира нивото на шеќер во крвта,ја спречува желбата за шеќер,го подобрува варењето и спиењето, ве хидрира и го подобрува вашето расположение.

Можете да додадете овошје и зеленчук,во зависност од тоа што имате во кујната.

Дополнително,внесете доволно течности,бидете физички активни најмалку 150 минути неделно.

Состојки:

-Една мала шољичка бобичасто овошје

-Две шољи кокосово масло

-Половина авокадо

-Зелено овошје или зеленчук (спанаќ,зелено јаболко или целер)

Подготовка:

Сè изблендирајте и испијте на празен стомак.

To top