Храна и Пијалаци рецепт

Подобри од оние од слаткарница: Принцес крофни полнети со чоколадо

Иако можеби сте навикнати да јадете принцес крофни со фил од ванила, ако сакате чоколадо, тогаш треба да ги направите овие со чоколаден фил.

Подобри од оние од слаткарница: Принцес крофни полнети со чоколадо

Иако можеби сте навикнати да јадете принцес крофни со фил од ванила, ако сакате чоколадо, тогаш треба да ги направите овие со чоколаден фил.

Понекогаш мала промена може да ви помогне да го направите вашиот омилен десерт уште повкусен.

Состојки:

За чоколаден крем:

3 жолчки
45 гр шеќер
8 г брашно за колачи
250 мл млеко
80 гр чоколадо
100 мл слатка павлака

За тестото:

2 јајца
55 гр брашно за колачи
85 мл вода
50 гр несолен путер
1 лажичка сол
18 гр листови бадем
Какао

Постапката погледнете ја на следното видео:

To top