Храна и Пијалаци рецепт

Гужвана пита на која никој не може да ѝ одолее: Потребни ви се само неколку состојки

Брзо и лесно се подготвува.

Гужвана пита на која никој не може да ѝ одолее: Потребни ви се само неколку состојки

Брзо и лесно се подготвува.

Состојки:

500 гр кори за пита
200 гр сирење
50 гр тврдо сирење
3 јајца
250-300 мл јогурт
50 мл масло
1/2 прашок за пециво

Подготовка:

To top