Храна и Пијалаци протеински бомбици

Готови за час, а одлична и вкусна закуска за пред тренинг!

Во сад ставете протеин по вкус, овесна каша, путер од кикирики и ситно сечкани чоколадни парченца. Мешајте ја смесата додека не стане хомогена, а по потреба додадете една лажица вода или млеко. Можете да декорирате со кокосови трошки или со нешто друго по желба. Вашата закуска е подготвена. Пријатно!

Готови за час, а одлична и вкусна закуска за пред тренинг!

Потребно е:

40 g протеини по вкус
30 гр овесна каша
30 гр путер од кикирики
парчиња темно чоколадо

Подготовка:

Во сад ставете протеин по вкус, овесна каша, путер од кикирики и ситно сечкани чоколадни парченца. Мешајте ја смесата додека не стане хомогена, а по потреба додадете една лажица вода или млеко. Можете да декорирате со кокосови трошки или со нешто друго по желба. Вашата закуска е подготвена. Пријатно!

To top